TK: česko-německý divadelní projekt čojč Adrenalin

10.08.2015 10:32

Adrenalin

Dobrodružný divadelní projekt čojč, který se koná od 1. do 14. srpna 2015 na Šumavě a v Regensburgu

Již od soboty 1.8. pracuje ve Stožci na Šumavě 18 mladých lidí z Čech a Bavorska, v rámci česko-německého divadelního projektu čojč Adrenalin, na tvorbě nového představení, které v pátek 7.8. hodlá prezentovat v šapitó za Obecním úřadem ve Stožci.

 

Společně tak česko-německá mládež pátrá po vzrušení, dobrodružství a poznává nové hranice: Co je potřeba k tomu, abychom našli onen Adrenalinový „kick“? Káva nebo Red Bull? Hudba, party, tanec, nebo probdít celou noc? Čokoláda nebo chipsy? Přátelé a historky? A co „nakopne“ nejvíce Vás?

Vyzkouší si i pár extrémních situací, jak v přírodě, tak ve městě: Přespat pod širákem, den bez elektřiny, den beze slov, vyšplhat do koruny stromu…

Především ale hlavně budou společně bádat, psát a vytvářet divadelní představení v tak zvaném jazyce „čojč“, kterému rozumí jak Češi, tak Němci, aniž by se muselo při představení překládat.

Čojč je setkávání se. Čojč je divadlo. Čojč hýbe hranicemi!

Po představení ve Stožci se přesunou do Regensburgu, kde se budou zabývat dalším extrémem:  Nákupní centra, IMAX kina, diskotéky - kde je hranice mezi požitkem a stresem? Jaká maska se nosí v džungli velkoměsta?  Čím se nechat strhnout? A kde být pánem?

Setkají se také s experty na danou tématiku: Psychology, policisty, streetworkery, s nimiž se budou bavit o závislostech, chemických procesech, které se v nás lidech dějí a především o vlivu skupiny a jedince.

Ze všech těchto zkušeností, zážitků a reflexí sestaví ještě jedno divadelní představení v jazyce čojč, které pak také v Regensburgu 13.8.2015 v šapitó na Jahninsel zahrají.

Termíny představení:

7.8.2015 šapitó za Obecním úřadem ve Stožci

13.8.2015 šapitó na Jahninsel v Regensburgu

 

Délka představení: 40 minut

 

Vstupné: dobrovolné

Vedení projektu

Eleanora Allerdings je vedoucí projektu a režisérka. Absolvovala studium Současného tance  a choreografie v Arnhem v Nizozemí, pracovala jako divadelní technik, osvětlovač, tanečnice, režisérka a choreografka. Od roku 2010 je  spolkově uznávanou divadelní pedagožkou (BuT). U čojč je již od roku 2000!

Karel Hájek je divadelní pedagog, freelance reklamní grafik a dlouholetý aktér Čojčlandské kulturní sítě. U čojč je od roku 2004 a od roku 2014 je také spolkově uznávaným divadelním pedagogem (BuT).

Čojčlandská kulturní síť

Čojč buduje prostřednictvím svých setkání a akcí v příhraničních regionech Čech a Bavorska aktivní síť mladých lidí otevřených experimentům na poli divadla. V této souvislosti nabízí: možnost dobrovolnické práce v rámci „síťových uzlů“ v oblastech dokumentace a zpravodajství; čtvrtletní e-mailový newsletter; možnost účasti na Čojčlanské Konferenz, kde jsou prezentovány výsledky celého roku a kde je navrhována budoucnost této sítě. Čojčlandské Konferenz se tento rok koná od 30.10. do 2.11.2015 v Aši.

Tento projekt je podporován z prostředků:

Erasmus +

Deutsch-tschechischer Zukunftsfonds

TANDEM

Bezirk Oberpfalz

Bayerischer Jugendring

A BASTA! z.s.

 

Čojč je forma setkávání, která je realizována na česko-německých divadelních projektech v česko-bavorské příhraniční oblasti.

Divadelní síť Čechy Bavorsko pracuje s pedagogicko-divadelními metodami a elementy jazykové animace.  Nabízíme mládeži prostor, kde se může zabývat jazykem, kulturou a minulostí této příhraniční oblasti. To se děje na dvou až třítýdenních divadelních projektech, na víkendových setkáních a na Čojčlandské Konferenz, která se koná jednou do roka.

 

Čojč jako jazyk

Slovo Čojč je složenina z českého slova „Česky“ a od souzvuku „[d]eutsch“ – v češtině „[d]ojč“.

Čojč zve ke kreativnímu, hravému zacházení češtinou a němčinou a klade menší důraz na gramatiku a psaní.

 

Čojč divadelní síť Čechy Bavorsko

Pedagogicko-divadelní institut DAS Ei (Norimberk) a kulturní sdružení A BASTA! (Rokycany/Praha) založili v roce 2002 přeshraniční Čojčskou síť proto, aby mohli společně pořádat česko-německé divadelní setkání pro mládež, kde by byl koncept Čojč používán. V červnu 2011 založili společně cojc gGmbH – Divadelní síť Čechy Bavorsko.

Zeměpisně se Čojč divadelní síť Čechy Bavorsko nachází v příhraniční oblasti Čech a Bavorska: od Hofu/Aše na severu přes Weiden/Tachov až k Českým Budějovicím/Pasovu na jihu a ve směrech západ-východ od Plzně k Řeznu. Mimo toto geografické rozložení působí také v Praze a v Norimberku. 

 

Účast, iniciativa, samostatná aktivita

Vyslovitelný cíl Čojčské divadelní sítě Čechy Bavorsko je zapojení mládeže a mladých dospělých do koncepce, organizace a realizace Čojčských divadelních setkání a do dalšího vzdělávání pro iniciátory a vedoucí jejich vlastních akcí. Organizace cojc gGmbH, TPI DAS Ei a A BASTA! přitom vykonávají obsahovou a strukturální podporu od osobního poradenství, nabídek dalšího vzdělávání, koučingu a infrastruktury kanceláří.

 

 

 

Kontaktní informace:

 

 

Karel Hájek, 724530358, karel.hajek@cojc.eu (designhhstudio@gmail.com), www.cojc.eu

Zpět

Novinky

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

Krajská rada dětí a mládeže Karlovarska
Křížovnická 99/4
Cheb 350 02

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode